Wirtualne Muzeum Konfederacji Barskiej

Wirtualne Muzeum Konfederacji Barskiej

PROJEKT ZREALIZOWANY – 2019 r.

Wirtualne Muzeum Konfederacji Barskiej to serwis, który w atrakcyjnej i interaktywnej formie prezentuje opracowane w postaci cyfrowej obiekty muzealne pochodzące z kilkunastu ośrodków z Polski i zagranicy. Użytkownicy odkrywają historię pierwszego polskiego narodowego powstania, wcielając się w jedną z historycznych postaci. Z jej perspektywy poznają burzliwe wydarzenia XVIII wieku.

Nauczycielom, uczniom i wszystkim, którzy chcą na własną rękę poznawać historię prezentujemy nowe narzędzie do poszerzania wiedzy. Portal jest oparty na mechanice gier RPG – poprzez życiorysy bohaterów historycznych i związane z nimi artefakty odkrywamy przełomowy moment w historii Polski. Nauczyciele mogą wzbogacić swoje zajęcia, korzystając z gotowych scenariuszy lekcji.

Wierzymy, że dostęp do kultury powinien iść z duchem czasu. Dlatego pragniemy wykorzystać nowe media do popularyzacji polskiego dziedzictwa, udostępniając jego elementy bezpłatnie szerokiej publiczności.

Parterami projektu są Archiwum Akt Nowych, Zamek Królewski w Warszawie, Biblioteka Uniwersytecka w Warszawie, Biblioteka Narodowa w Warszawie, Muzeum Historyczne Krakowa, Muzeum im. Leona Karcińskiego w Nowym Żmigrodzie.

Adres strony: http://konfederacja.wielkiehistorie.pl

Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

TWÓRCY

Lider projektu: Maria Marczak

Autor koncepcji: Maciej Piwowarczuk

Dofinansowanie

Partnerzy