Przystań Świętego Mikołaja w Centrum Młodzieżowym w Wawrze

Przystań Świętego Mikołaja w Centrum Młodzieżowym w Wawrze

Na przełomie wiosny i lata 2022 roku mięliśmy przyjemność pracować z ukraińską młodzieżą, prowadząc jedną z sześćdziesięciu dwóch Przystani Świętego Mikołaja.  

To było dla nas niezwykle ważne doświadczenie, które pokazało nam, jak wiele dobrego można zrobić dzięki współpracy, zaangażowaniu i wzajemnemu zaufaniu. Tym zaufaniem obdarzyli nas Urząd Dzielnicy Wawer i Fundacja Świętego Mikołaja, którzy przekazali nam środki finansowe i rzeczowe na prowadzenie działalności Centrum Młodzieżowego w Wawrze, przestrzeni przyjaznej dla młodzieży polskiej i ukraińskiej.  

Tym zaufaniem obdarzyła nas młodzież, korzystając z oferty zajęć, którą dla niej przygotowaliśmy, przychodząc porozmawiać z koordynatorkami, odwiedzając Przystań tak po prostu, bo dawała im poczucie bezpieczeństwa i możliwość rozwoju. Zaufały nam również koordynatorki Centrum i Przystani – Iryna Jacyk i Weronika Pieper, które były na co dzień dostępne dla młodzieży i wspierały ją, tworząc przestrzeń przyjazną i bezpieczną.  

Dzięki Fundacji Świętego Mikołaja objęliśmy wsparciem ponad 120 młodych osób z Ukrainy. W Centrum Młodzieżowym mogły się uczyć języka polskiego, brać udział w warsztatach z kultury polskiej, projektować i malować mural, tworzyć łapacze snów, oglądać filmy czy uczyć się angielskiego. Ukraińska młodzież mogła też skorzystać z pomocy psychologicznej – z indywidualnych konsultacji oraz treningów kompetencji. Zwiedzali również Warszawę i ważne miejsca na kulturalnej mapie stolicy. Poznali tu nowych przyjaciół i mogli, choć na chwilę, być po prostu sobą. 

Projekt współfinansowany przez Fundację Świętego Mikołaja w ramach programu Przystań św. Mikołaja.

Dofinansowanie